Strefa Kultury

Strefa Kultury powstała na terenie dawnej kopalni „Katowice” i ukazuje ogrom przemian, jakie zaszły w ostatnich latach w mieście. Nieopodal Spodka, w miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu wydobywano węgiel, powstało imponujące Międzynarodowe Centrum Kongresowe wraz z znajdującą się na dachu zieloną doliną. Tuż obok zapraszają, obsypana nagrodami za najlepszą architekturę, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z wyjątkową akustyką, gdzie koncertują najlepsi na świecie muzycy, oraz nowe Muzeum Śląskie, częściowo wkomponowane w postindustrialne budynki dawnej kopalni, gromadzące cenne zbiory w salach pod ziemią.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Międzynarodowe Centrum Kongresowe powstało w sercu Strefy Kultury, nowej zrewitalizowanej  przestrzeni, w sąsiedztwie kultowego Spodka i niezwykłych obiektów: siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskiego. Projekt architektoniczny Międzynarodowego Centrum Kongresowego zdobył 1. miejsce w międzynarodowym konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obiektu. Obiekt przeznaczony jest dla 15 000 uczestników, a ogromna, przestronna sala wielofunkcyjna do dowolnej aranżacji może pomieścić aż 8 000 osób.

Spodek

Katowicki Spodek to ciągle symbol miasta i architektoniczna perła. Oprócz największych wydarzeń sportowych, odbywają się tu koncerty, konferencje, kongresy i targi. Hala słynie z niezwykłej atmosfery, której aranżerami są przede wszystkim fani i kibice, ich niezwykłe emocje i energia w dopingowaniu ulubionych drużyn.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek